IRMNA

خبرگزاری پزشکی ایران

 

Iranian Medical News Agency

هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد وخامت حال مبتلایان به آنفلوآنزای سال جاری

به گزارش خبرگزاری پزشکی ایران – ایرمنا- مرکز کنترل و پیشگیری بیماریهای آمریکا در بولتن جدید خود خبر از مرگ و میر حداقل 106 نفر در طی یک ماه گذشته در امریکا را داده است. این مرکز تاکید می کند که آنفلوآنزای شایع شده ی امسال که عوارض بسیار وخیم تری نسبت به سالهای قبل دارد, بسیار دیرتر از سالهای قبل شایع شده ااست. درحالی که فصل شیوع آنفلوآنزا در جهان از حدود اواخر آبان شروع می شود, امسال شیوع همه گیری آنفلوآنزادر حالی  با تاخیر چند ماهه آغاز گردید که بدلیل شدت علائم, تعداد بیشتری از بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان و اقدامات درمانی جدی پیدا کرده اند.
در آمریکا در ایالت کالیفرنیا که شیوع این بیماری بیش از سایر ایالت های امریکا بوده است تا کنون جان تعدادی از بیماران را گرفته است.

به گزارش ایرمنا: مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکادر مورد آنفلوآنزای امسال بر پنج نکته ی مهم تاکید کرده است:
اول اینکه آنفلوآنزای نوع H3N2 که امسال شایع شده بسیار مهاجم تر و خطرناک تر از سالهای گذشته بوده و نیاز به بستری و اقدامات جدی بیشتری را در بیماران طلب می کند. بخصوص این علائم در گروههای سنی کمتر از 5 سال و بالاتر از 55 سال نمود بیشتری دارد.

دوم: واکسن آنفلوآنزا در این دوره تاثیر کمتری در پیشگیری و کنترل بیماری داشته است. در استرالیا میزان موثر بودن این واکسن تنها ده درصد و در آمریکا بین 40 تا 60 درصد بوده است.

سوم: با وجود تاثیر کمتر واکسن در بروز و کنترل بیماری آنفلوآنزا به نسبت سالهای گذشته, باز هم تاکید بر استفاده از این واکسن وجود دارد.

چهارم: بیماری امسال که با تب شدید و درد شدید بدن همراه است, ممکن است نیاز به استراحت بیشتری در منزل برای بیماران باشد.

پنجم: هیچگاه علاثم آنفلوآنزا را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید و اگر دچار بدن درد و تب شدید هستید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

تاریخ ارسال خبر ژانویه - 15 - 2018

نظر بدهید :


No public Twitter messages.